NUKAINUOTA BUITINĖ TECHNIKA

Prekės nukainotos dėl modelių kaitos. Pasirodžius naujiems modeliams, senieji (nors jie yra originaliai supakuoti ir jiems galioja visos gamintojų garantijos) yra parduodami pigiau. Šią prekių rūšį labai mėgsta pirkti prekybininkai, nes už gerokai pigesnę kainą yra įsigyjami naujutėlaičiai prietaisai. Pasenęs modelis – dar nereiškia, kad yra blogesnis už jį pakeitusįjį. Kartais gamintojai, mažindami gamybos kaštus, prisitaikydami prie brangstančių žaliavų bei didėjančių sąnaudų, kaip tik ieško sprendimų, kaip sumažinti gaminio savikainą, kartais aukodami kokybę. Taip yra atsitikę prieš kelis metus, kai rinkoje kritus šaldytuvų kainoms, vos ne visi gamintojai atsisakė dviejų kompresorių naudojimo dideliuose kombinuotuose šaldytuvuose.

Prekės nukainotos dėl pakuotės pažeidimo. Vakarų Europos pirkėjas turi teisę nepriimti jam pristatytos prekės, jei yra aiškus pakuotės pažeidimas. Kartoninė pakuotė gali prarasti savo formą, jei prekės pastovėjo drėgname ar šaltame sandėlyje.

Prekės nukainotos dėl išorinių pažeidimų. Šie pažeidimai gali atsirasti bet kada: gamybos metu (dar ant konvejerio), vežant į paskirstymo sandėlius ir iš jų į parduotuves, jų sandėliuose bei vežant pas pirkėją. Pats pirkėjas, netyčia įbrėžęs prietaisą atvežimo dieną, praneša apie transporto defektą ir pardavėjas turi prietaisą apkeisti. Ir t.t.

Nemokių įmonių prekės. Dažniausiai tai originaliai supakuotos prekės iš bankrutavusių įmonių, papuolusios į bankų ar bankroto administratorių dispoziciją, kurie jas parduoda pigesne, nei rinkos kaina. 

Ekspozicinės prekės. Parduotuvių salėse stovėjusios (jau išpakuotos) prekės, kurios yra išparduodamos pačių parduotuvių arba grąžinamos gamintojui – čia priklauso nuo gamintojo prekybinės tvarkos ir sutarties sąlygų. Šiai kategorijai priskiriamos ir parodinės prekės. Mes tokias labai mielai perkame, nes gamintojai į parodas patiekia geriausius savo modelius, dizaino ir technikos naujoves, pačius brangiausius gaminius. Kartais gauname prietaisus, kurie rinkoje pasirodys tik po metų ar dviejų. Tai nebūtinai prekės iš buities technikos parodų. Nemažai jų gauname iš virtuvės baldų gamintojų parodų, kurie savo baldų ekspozicijoms parenka buitinius (dažniausiai įmontuojamus) prietaisus.

Draudiminės prekės. Tai dažniausiai prekės su išorės pažeidimais iš draudimo bendrovių.

14 dienų prekės. Beveik visame civilizuotame pasaulyje yra tokia vartotojo teisė grąžinti nupirktą prietaisą, jei jis 2 savaičių metu nusprendė, kad prietaisas netinka, nepatinka, per brangus ir t.t. Pirkėjas neprivalo nurodyti grąžinimo priežasties, o pardavėjas turi grąžinti visą sumokėtą sumą. Viena sąlyga: prietaisas neturi būti naudotas. Prietaisas gali būti jau išpakuotas.

Garantinio laikotarpio prekės. Tai naudotos nuo 1 dienos iki 2 metų prekės. Garantinis gedimas gali būti visoks: nuo saugiklio perdegimo iki rimtų elektronikos ar mechaninės dalies gedimų. Vieni gamintojai atlieka garantinius remontus, kiti sugedusias prekes iškart keičia naujomis.
Šios rūšies prekės mums yra puikus atsarginių detalių šaltinis